facebook logo20

Zajęcia dodatkowe

Gimnastyka korekcyjna

Zajęcia gimnastyczne z elementami korekcji.
W procesie rozwoju dzieci niezwykle istotne jest nauczenie i utrwalenie nawyku prawidłowej postawy ciała. Ma to ogromne znaczenie dla rozwoju dziecka i funkcjonowania w przyszłości. Dlatego też warto już od najmłodszych lat zadbać o zdrowie naszych pociech i wspomóc ich prawidłowy rozwój. Zajęcia z fizjoterapii nie tylko zapobiegną wadom postawy u dzieci, ale również zachęcą je do aktywności fizycznej i dbania o prawidłową postawę. Program zajęć dostosowywany jest do możliwości rozwojowych dzieci. Zajęcia mają charakter profilaktyczny, prowadzone są  poprzez zabawę i wykorzystywane są w nich elementy takich metod jak Ruch Rozwijający Weroniki Sherborne, Integracja Sensoryczna, Terapia Ręki, Joga dla dzieci, Trójpłaszczyznowa terapia manualna wad postawy wg Zukunft-Huber.


Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne – stosowana jest przede wszystkim w celu wspomaganiu psychoruchowego dzieci. Jej głównymi założeniami jest rozwijanie za pomocą ruchu świadomości własnego ciała i otaczającej nas przestrzeni, usprawnianie ruchowe, dzielenie przestrzeni z innymi osobami oraz nawiązywanie z nimi bliskiego kontaktu za pomocą ruchu i dotyku. Udział w zajeciach prowadzonych MRR wpływa stymulująco na rozwój emocjonalny, społeczny i poznawczy dziecka.

Joga dla dzieci – polega na wykonywaniu ćwiczeń ruchowych, podczas, których wzrasta świadomość ciała oraz poprawia się czucie kinetyczne. Ułatwia to ćwiczącym dzieciom utrzymać prawidłową postawę ciała, zwiększyć poczucie równowagi, a także poprawić siłę i gibkość mięśni. Wpływa także na poprawę koncentracji i wyciszenie dziecka. Dzieci nie są wprowadzane w filozofie jogi, zajęcia koncentrują się wyłącznie na ćwiczeniach.

Trójpłaszczyznowa terapia manulana wad postawy wg Zukunft-Huber –Trójpłaszczyznowa manualna terapia wad stóp u dzieci na podstawach neurofizjologicznych jest oparta na funkcjonalnym rozwoju stopy w pierwszym roku życia dziecka oraz na zasadach terapii manualnej. Terapia ta stanowi podstawę do wczesnego diagnozowania i wczesnego leczenia nieprawidłowego ustawienia stopy. Mobilizacja tkanek miękkich wykorzystywana jest w celu usunięcia przykurczy mięśniowych stwarza warunki dla normalnego rozwoju stopy.


Integracja Sensoryczne - określa prawidłową organizację wrażeń sensorycznych (bodźców) napływających przez receptory. Oznacza to, że mózg, otrzymując informacje ze wszystkich zmysłów (wzrok, słuch, równowaga, dotyk, czucie ruchu-kinestezja) dokonuje ich rozpoznania, segregowania i interpretacji oraz integruje je z wcześniejszymi doświadczeniami. Na tej podstawie mózg tworzy odpowiednią do sytuacji reakcję nazywaną adaptacyjną. Jest to adekwatne i efektywne reagowanie na wymogi otoczenia. Może to być odpowiedź ruchowa jak i myślowa.Integracja sensoryczna jest procesem, dzięki któremu mózg otrzymując informację ze wszystkich systemów zmysłowych dokonuje ich segregacji, rozpoznania, interpretacji i integracji z wcześniejszymi doświadczeniami. Integracja sensoryczna rozpoczyna się już w okresie płodowym i trwa do około 7 roku życia.

Terapia Ręki- jest terapią skupiającą się na obręczy barkowej i kończynach górnych. Celem terapii jest rozwijanie motoryki małej, czyli zdolności manualnych dziecka, oraz poprawa ruchów precyzyjnych. Terapia w podejściu całościowym obejmuje ruchomość łopatek i stawów kończyn górnych oraz normalizację napięcia mięśniowego. W zależności od występujących zaburzeń praca opiera się na wzmacnianiu siły mięśniowej kończyn górnych (niezbędnej do podporu), stymulacji czucia powierzchniowego lub głębokiego (dostarczenie bodźców dotykowych), doskonaleniu zdolności chwytu, doskonaleniu kontroli wzrokowo-ruchowej oraz skoordynowaniu pracy oburącz.

logo hipcio2

HIPCIOWE PRZEDSZKOLE
Niepubliczne Przedszkole HIPCIOWE-PRZEDSZKOLE
ul. Waleriana Łukasińskiego 110
71-215 Szczecin

Hipcio Prywatna Opieka Nad Dziećmi
Magdalena Gmiterek
ul. Hrubieszowska 3/8
71-047 Szczecin
NIP: 8522138256

tel. 660 444 313
email:  hipciowe.przedszkole@gmail.com